Kolagen na włosy
|

Kolagen na włosy i skórę głowy – czy warto suplementować?

Kolagen to białko budulcowe. Stanowi około 30% wszystkich białek w naszym organizmie i odpowiada za elastyczność, sprężystość i gęstość naszej skóry, kości, chrząstek oraz ścięgien. Ma także bardzo duży pozytywny wpływ na włosy, które dzięki niemu stają się mocniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące.


Niestety, z wiekiem nasze komórki produkują coraz mniej kolagenu, a zapotrzebowanie na niego rośnie. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto zastanowić się nad suplementacją kolagenu.

Kolagen – najważniejsze właściwości

Kolagen ma szereg właściwości, które sprawiają, że jest niezwykle cenny dla naszego organizmu. Po pierwsze, jest to białko niezbędne dla utrzymania zdrowej struktury skóry. Jest głównym składnikiem tkanki łącznej, która odpowiada za utrzymanie elastyczności, sprężystości i gęstości skóry.

Kolejną ważną właściwością kolagenu jest jego wpływ na stawy i kości. Kolagen stanowi około 90% masy naszych kości, dlatego jego obecność jest niezbędna dla ich zdrowia i wytrzymałości. Wpływa on również na stawy, poprawiając ich ruchomość oraz zapobiegając uszkodzeniom chrząstki.
Oprócz tego kolagen wpływa również na zdrowie włosów i dzisiaj właśnie na tym aspekcie się skupimy.

Kolagen na włosy – czy warto suplementować?

Kolagen odpowiada nie tylko za elastyczność i sprężystość skóry. Wpływa również na nawilżenie, zdrowie i wygląd włosów. Dzięki niemu są mocniejsze, grubsze, mniej łamliwe oraz bardziej lśniące.

Jeśli więc zmagasz się z problemem słabych, kruchych, cienkich, suchych i pozbawionych blasku włosów – prawdopodobnie czas zapewnić im dodatkowe wsparcie od wewnątrz. Zrobisz to, przyjmując np. Marine Collagen Premium+ od Eqology.

Dlaczego warto przyjmować kolagen na włosy i skórę głowy?

Czynniki zewnętrzne, z którymi stykamy się na co dzień i których często nie jesteśmy w stanie uniknąć, mają negatywny wpływ na strukturę naszych włosów. Stają się one słabe i podatne na uszkodzenia m.in. z powodu:

zabiegów fryzjerskich,
nieodpowiedniej domowej obsługi włosów,
prostowania,
czynników zewnętrznych: wysokiej temperatury powietrza i oddziaływania promieni UV.

Jak wspominałam wcześniej, nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować takiej ilości kolagenu, która mogłaby uzupełnić braki spowodowane tymi czynnikami. Aby więc włosy były mocne, odpowiednio odżywione i mniej podatne na uszkodzenia, należy każdego dnia dostarczać sobie dodatkową porcję kolagenu.

Aby suplementacja przyniosła realne efekty, niezbędna jest regularność. Pierwsze pozytywne zmiany można zauważyć już po kilku tygodniach codziennego przyjmowania kolagenu, jednak aby utrzymały się one na stałe, należy nie przerywać terapii.

Jak suplementacja kolagenu wpływa na włosy i skórę głowy?

Cebulki włosów znajdują się w warstwach skóry. To znaczy, że aby włosy były odpowiednio odżywione, niezbędna jest doskonała kondycja skóry głowy. Bogata w kolagen skóra głowy sprawi, że włosy będą mocne i grube od nasady.

Kolagen nie tylko odżywia skórę głowy, ale także wspiera regenerację mieszków włosowych i niweluje wolne rodniki. Powstają one np. z powodu nadmiernego stresu, złych nawyków żywieniowych czy zanieczyszczonego środowiska i uszkadzają strukturę skóry głowy, a co za tym idzie – włosów. Kolagen natomiast przeciwdziała wolnym rodnikom, chroniąc strukturę skóry głowy i włosów.

Wolne rodniki mogą także uszkadzać komórki odpowiedzialne za kolor włosów, przez co te zaczynają szybciej siwieć. W związku z tym w niektórych przypadkach kolagen może opóźniać proces siwienia włosów (chociaż należy pamiętać, że zależy on przede wszystkim od naszych genów).

Co więcej, kolagen pośrednio ma ogromny wpływ na budowę nowych komórek i regenerację uszkodzonych. Dzieje się tak, ponieważ kolagen jest bogaty w aminokwasy, które są niezbędne organizmowi do wytwarzania keratyny – białka, z którego są zbudowane włosy.

Podsumowując, regularne przyjmowanie kolagenu:

  • odżywia włosy od cebulek,
  • wzmacnia włosy, czyniąc je mocniejszymi i bardziej elastycznymi,
  • wspiera procesy odbudowujące strukturę włosa,
  • ma pozytywny wpływ na porost włosów,
  • niweluje nadmierne wypadanie włosów.

Najlepszy kolagen do picia od Eqology

Jeśli chcesz zadbać o swoje włosy (ale także skórę, paznokcie, a nawet kości) i chcesz zacząć suplementować kolagen, mogę polecić Ci Marine Collagen Premium+ od Eqology. Ten smakowy kolagen do picia jest wchłaniany przez organizm 1,5 raza skuteczniej, niż inne rodzaje, a do tego jest prosty do podania – można rozpuścić go zarówno w gorącym, jak i zimnym napoju.

Marine Collagen Premium+ od Eqology:

  • jest w 100% naturalny,
  • zawiera biodegradowalną miarkę wykonaną z trzciny cukrowej,
  • poprawia jędrność skóry, wzmacnia włosy i paznokcie,
  • zawiera witaminę C,
  • ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy.

Chcesz przetestować Marine Collagen Premium+ od Eqology? Zamów swoją dawkę zdrowia na spadlawlosow.pl w zakładce OMEGA 3.
Obserwuj mnie na instagramie @spadlawlosow.pl, aby poznać więcej informacji i ciekawostek o włosach i ich zdrowiu.

Podobne wpisy