Jak chronić i pielęgnować włosy zimą?

Jak chronić włosy i skórę głowy zimą?

Czego potrzebują twoje włosy zimą? Otóż zabezpieczenia. Należy stosować kosmetyki ochronne, otulające włosy, ale pozwalające włosom oddychać. Zaufaj organicznym kosmetykom od O’right.

Do ochrony włosów polecam kremy : Yogurt Hair Mask, Recoffee repair Hair Cream. W przypadku włosów ekstremalnie suchych, puszących się, odwodnionych, kremy można używać również na sucho, wtedy ochrona jest jeszcze silniejsza.

Olejki : Recoffee, Golden Rose, Purple Rose, Recoffee, Camellia będą wspaniałym wsparciem, ochroną i odbudową dla włosów. Stosuje się je, aż na 3 sposoby (instruktaż użycia olejków jest dostępny pod każdym produktem na mojej stronie). Olejki są cudowne, wyjątkowe, nie zapychają włosów, nie wysuszają. Dodają za to energii, blasku, miękkości włosom.

Czy wiesz, że ochronę swoich włosów zaczynasz już podczas mycia włosów szamponem ? W zimę stosować szampony odżywiające, nawilżające, odbudowujące, bogate np. Bamboo, Golden Rose, Purple Rose. Natomiast 1 raz na tydzień zastosować szampon oczyszczający włosy i skórę głowy np. Green Tea, Tea Tree -to ważne. Pielęgnować włosy i skórę głowy, ale i oczyszczać. Musi być zachowana równowaga. Jeśli wypadają Ci intensywnie włosy, sięgnij po szampon Caffeine.

Odżywki to obowiązkowy punkt w każdym myciu włosów. Szampon, odżywka to zawsze zgrany duet i według mojego doświadczenia z włosami to podstawa pielęgnacji na mokro. Polecam wszystkie odżywki od o’right, należy je dostosować do potrzeb włosów.

Maski, maski, maski ! bardzo ważne i potrzebne. Włosy potrzebują oprócz odżywki coś więcej … a to podarują maski. Dostępne są 3 rodzaje : Bamboo, Rose Vibrant, Abisyńska -wszystkie są świetne, musisz spróbować. Głęboka regeneracja, odnowa, ochrona struktury włosów.

Mgiełki polecam w przypadku włosów, które się plączą, są odwodnione, wysuszone, elektryzujące się. Świetnie nawilżą włosy. Polecam zapoznać się z mgiełką Green Tea Regulate oraz  Smoothing Hair Lotion Goji Berry.

Skóra głowy– niezwykle ważna w okresie zimy. To o nią należy bardzo zadbać. Stosować peeling do skóry głowy : Hinoki lub Bamboo przynajmniej 2 razy na miesiąc. Oprócz tego stosować scalpy do skóry głowy Coooling lub Tea Tree– są świetne i bardzo pomagają skórze głowy. Jeśli włosy wypadają polecam Eliksir Kofeinowy Scalp Revitalizer. Wzmocni on korzeń włosa, zrewitalizuje skórę głowy. Włosy będą rosły silniejsze. Alternatywą może być serum olejkowe do skóry głowy Caffeine.

Czapki, nakrycia głowy – w pomieszczeniach zdejmować od razu czapkę, by głowa oddychała. Czapkę prać regularnie.

Włosy w zimę chowamy do środka odzieży, by warunki atmosferyczne ich nie niszczyły-to ważne.

W zimie nie wychodzić z głową mokrą lub lekko mokrą, to jest bardzo niekorzystne dla włosów i skóry głowy. Wiem, że sporo osób tak robi.

Jeśli myjesz włosy rano, daj im odpocząć kilkanaście minut przed wyjściem z domu.

Dbaj o swoje włosy, chroń je najlepiej jak potrafisz.

Mam nadzieję, że tych kilka wskazówek pomoże Ci w ochronie włosów. Produkty zajdziesz na mojej stronie, zachęcam zapoznać się z nimi.

Ochroń swoje włosy i skórę głowy organicznie i zdrowo

Zapraszam serdecznie na zakupy on-line www.spadlawlosow.pl

Aleksandra

Podobne wpisy