Modelowanie włosów w domu jak samodzielnie modelować włosy
|||

Modelowanie włosów w domu – jak samodzielnie modelować włosy?

Piękne, zdrowe i gładkie włosy to marzenie każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy nosisz fryzurę do ramion, czy masz długie, spływające na plecy włosy – na pewno chcesz, aby były mocne i wyglądały nienagannie w każdej sytuacji.

Wiele pań myśli, że nie jest w stanie stworzyć w domu fryzury rodem z salonu fryzjerskiego, ale ja mówię Ci, że to błędne myślenie! Dzisiaj pokażę Ci, jak samodzielnie wymodelować włosy, aby były gładkie i błyszczące.

Przed modelowaniem włosów zadbaj o ich kondycję

Powtarzam to przy każdej okazji i ten tekst nie będzie wyjątkiem: wygląd i kondycja naszych włosów zależy od tego, jak obchodzimy się z nimi na co dzień.

Ważny jest zarówno dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, regularne wykonywanie domowego SPA dla włosów, zbilansowana dieta, jak i unikanie czynników zewnętrznych takich, jak promienie UV, chlorowana woda czy wysoka temperatura, które szkodzą naszym włosom.

Domykaj łuski włosa podczas codziennej pielęgnacji

Nasze włosy będą gładkie i błyszczące tylko, jeśli ich łuski będą domknięte. Rozchylają się one pod wpływem wysokiej temperatury czy farbowania chemicznego – podczas codziennej pielęgnacji należy zadbać o ich domknięcie.

Musimy pamiętać, że nasze włosy lubią, kiedy obchodzimy się z nimi delikatnie. Należy mieć to na uwadze już podczas mycia – nie pocierać włosów zbyt intensywnie, aby uniknąć ich plątania.

Ważne jest także spłukiwanie szamponu i odżywki po myciu. Należy robić to nie za gorącą wodą, ponieważ ona otwiera łuski włosa. Jeśli użyjemy chłodniejszej wody na koniec mycia, łuski domkną się, co automatycznie wygładzi nasze włosy.

Jak modelować włosy, aby były gładkie i błyszczące?

Sposób, w jaki modelujemy nasze włosy, jest równie ważny, co ich codzienna pielęgnacja. W końcu to właśnie od modelowania zależy ostateczny kształt fryzury.

Jeśli wydaje Ci się, że nie jesteś w stanie uzyskać satysfakcjonującego efektu samodzielnie w domu, jesteś w błędzie! Wielu kobietom wydaje się, że tylko wizyta w salonie fryzjerskim pozwoli im mieć piękne, gładkie, wymodelowane włosy. Nie wiedzą, jak ułożyć fryzurę i zadbać o jej trwałość w domowych warunkach, przy użyciu swoich ulubionych narzędzi i kosmetyków.

W rzeczywistości każda z nas może sama ujarzmić swoje włosy, nadać im blasku, wygładzić i wymodelować we własnej łazience! Potrzeba jednak do tego trochę wiedzy i wprawy.

No więc jak modelować włosy w domu? Ważny jest każdy szczegół. Delikatna, dopasowana do rodzaju włosów pielęgnacja, o której już wspominałam. Odpowiednie ruchy, pozwalające na ułożenie fryzury zgodnie z naszymi upodobaniami. Narzędzia, których używamy – szczotka do włosów, dobra suszarka, która pozwoli wysuszyć włosy zimnym powietrzem lub inne sprzęty, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. A na koniec utrwalenie fryzury, a dokładniej metody i preparaty, których do tego użyjemy.

Modelowanie włosów w domu – zobacz, jak to zrobić!

Myślisz, że modelowanie włosów, które wykonuje fryzjer w zakładzie fryzjerskim, jest bardziej efektywne z powodu profesjonalnych kosmetyków i narzędzi? Na szczęście dzisiaj każda z nas może zamówić produkty i narzędzia, których używają profesjonaliści. Co więcej, wcale nie muszą one być drogie, aby były dobre!

Na dobry początek warto zainwestować w odpowiednią profesjonalną szczotkę do włosów – to pierwszy krok do sukcesu. Powinna być wykonana z naturalnych materiałów i mieć właściwości wygładzające.

Jeśli nadal nie masz w swojej łazience odpowiedniej profesjonalnej szczotki to kupisz taką w moim sklepie spadlawlosow.pl. Szczotki dzięki właściwościom antystatycznym sprawiają, że włosy nie elektryzują się, za to stają się gładkie i błyszczące.

Należy pamiętać, że zarówno kosmetyki, narzędzia, jak i metody wykorzystane do modelowania włosów na gładko powinny być dobrane indywidualnie do naszych włosów i ich potrzeb. Niektóre z nas mają włosy kręcone, inne cieszą się delikatnymi falami, a jeszcze inne noszą naturalnie proste fryzury. Jeśli znasz swoje włosy, ich specyfikę i potrzeby, jesteś na dobrej drodze, aby nauczyć się samodzielnie je modelować!

Doskonale wiem, że modelowanie włosów w odpowiedni sposób wydaje się skomplikowane – dlatego chciałabym zaprosić Cię do zakupu mojego VIDEOBOOKA, podczas którego wytłumaczę Ci i pokażę, jak modelować włosy w domu krok po kroku, aby zawsze wyglądały pięknie i gładko.

Videobook nauczy Cię m.in.:

  • nauczę cię jak modelować włosy, aby efekt był idealnie gładki.
    jeśli twoje włosy się puszą będziesz już wiedziała jak je obsługiwać by niwelować ten efekt
    nauczę cię technik/ metod, które przydadzą ci się w codzienności przy obsłudze włosów
  • na co zwrócić uwagę podczas modelowania, aby Twoje włosy były gładkie i błyszczące,
  • jakie narzędzia do modelowania włosów wybrać, a jakich zdecydowanie unikać,
  • jakie ruchy wykonywać, aby włosy nie tylko były gładkie, ale też same się układały,
  • jak utrwalić fryzurę po modelowaniu.

Ten VIDEOBOOK odmieni Twoje modelowanie, stylizację i pielęgnację włosów. Pokażę Ci, jak obchodzić się z włosami, aby zawsze wyglądały pięknie i zdrowo. Zakup już dziś i zobacz, że modelowanie włosów w domu jest nie tylko możliwe, ale przede wszystkim proste, szybkie i przyjemne!

Videobook już w sprzedaży!

Podobne wpisy