||

Minimalizm w pielęgnacji włosów, czyli dlaczego nie potrzebujesz całej szafki kosmetyków

Kilka lat temu w Polsce zapanował trend na włosomaniactwo – niestety w wielu przypadkach ma to niewiele wspólnego z dobrze dopasowaną, zdrową pielęgnacją. Z powodzeniem za to wspiera konsumpcjonizm i marnowanie kosmetyków – jest nieekonomiczny i nieekologiczny.

Jako fryzjerka, trycholog i ekspertka w profesjonalnej organicznej pielęgnacji chciałabym podzielić się z Tobą moim minimalistycznym podejściem do pielęgnacji i pokazać, dlaczego jest ono dobre dla Twoich włosów, skóry głowy oraz… portfela.

Minimalistyczna pielęgnacja włosów kontra włosomaniactwo

Nie twierdzę, że bycie włosomaniaczką jest złe! Przeciwnie – stosowanie rozszerzonej pielęgnacji włosów i własnych, dobranych do indywidualnych potrzeb swoich włosów rytuałów jest doskonałym pomysłem i pierwszym krokiem do zdrowia i pięknego wyglądu włosów.

Niestety jednak włosomaniactwo często ogranicza się do kupowania ogromnych ilości kosmetyków, których nie jesteśmy w stanie zużyć przed terminem lub które okazują się nieodpowiednie dla naszych włosów.

W efekcie nakładamy na nasze włosy kilogramy odżywek, masek, kremów, olejów, a nawet produktów spożywczych, co przynosi odwrotny skutek do zamierzonego – nasze włosy są nadmiernie obciążone, sianowate i łatwo się uszkadzają.

Minimalizm we włosomaniactwie

Chcąc naprawdę zadbać o swoje włosy i poprawić ich kondycję, warto postawić na minimalistyczną pielęgnację przy użyciu naturalnych kosmetyków dobranych zgodnie z naszymi potrzebami.

Moją misją jest przywracanie włosom moich klientek blasku, witalności i zdrowia. Dopasowuję indywidualny plan pielęgnacyjny z uwzględnieniem aktualnego stanu włosów i ich faktycznych potrzeb. Dobieram kosmetyki odpowiednie dla danego rodzaju włosów, delikatne dla skóry głowy – a nie te, które mają najbardziej kolorowe opakowania czy są akurat modne wśród włosomaniaczek.

Mam indywidualne, holistyczne podejście do każdego klienta i naprawdę bogate doświadczenie zawodowe – po prostu doskonale znam się na tym, co robię i potrafię zadbać o każdą skórę głowy oraz pomóc każdym włosom.

Warto jednak pamiętać, że zobaczenie pierwszych efektów mojej pomocy – pierwszych efektów odpowiednio dobranej pielęgnacji – wymaga czasu. Minimalistyczna pielęgnacja jest skuteczna, ale zanim włosy przyzwyczają się do niej, a Ty zweryfikujesz, że kosmetyki naprawdę im odpowiadają, minie co najmniej kilka tygodni.

Prawdziwej włosomaniaczce nie powinno zależeć na testowaniu każdego preparatu, który stoi na półce w drogerii. Prawdziwym celem jest znalezienie optymalnego zestawu kosmetyków dla swoich włosów, aby spełnić wszystkie ich potrzeby i zapewnić im zdrowie oraz piękny wygląd. A to można osiągnąć, nie mając w łazience półki uginającej się od nadmiaru produktów.

Ekonomiczna, minimalistyczna pielęgnacja włosów

W minimalistycznej pielęgnacji włosów piękne jest to, że jest niezwykle ekonomiczna. Nie kupujesz wszystkiego, jak leci, a jedynie te kosmetyki, które naprawdę przynoszą pozytywne efekty i są odpowiednie dla Twoich włosów.

Zamiast wydawać pieniądze na ogromne ilości niepotrzebnych odżywek z niskiej lub średniej półki cenowej możesz pozwolić sobie na tą jedyną, która naprawdę odżywi Twoje włosy i nada im zdrowego blasku. Wtedy, nawet jeśli wybierzesz naturalną pielęgnację „premium” – cenowo i tak wyjdzie lepiej, niż kupowanie ośmiu odżywek i pięciu masek z drogerii.

Czy minimalizm w pielęgnacji włosów może być skuteczny?

W związku z tym, że zamiast kilkunastu tańszych produktów możesz wybrać jeden droższy – warto zdecydować się na jedną z profesjonalnych marek, które zapewniają skuteczną, zdrową, naturalną pielęgnację. Moim wyborem są tylko organiczne kosmetyki stworzone z certyfikowanych składników, nietestowane na zwierzętach.

W moim sklepie spadlawlosow.pl znajdziesz cały przekrój produktów pielęgnacyjnych do włosów: szampony, odżywki, maski, peelingi do skóry głowy, mgiełki oraz kremy podzielone na linie dopasowane do włosów i skóry głowy z różnymi potrzebami.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, pamiętaj o dwóch ważnych zasadach.

Po pierwsze: nie liczy się ilość, a jakość. Nie potrzebujesz kilku różnych odżywek – zdecyduj się na jedną, z linii, która najbardziej odpowiada potrzebom Twoich włosów.

Po drugie: Twoje włosy potrzebują kilku tygodni, a nawet miesięcy, zanim przyzwyczają się w pełni do nowego kosmetyku. Nigdy nie odrzucaj szamponu, odżywki czy maski po jednym użyciu (chyba że wywołają reakcję alergiczną!). Daj swoim włosom czas, zanim zdecydujesz, czy chcesz zamówić kolejne opakowanie danego kosmetyku, czy rozstajesz się z nim na zawsze.

Chcesz dowiedzieć się więcej o efektywnej minimalistycznej pielęgnacji i doborze kosmetyków najlepiej odpowiadających na potrzeby Twoich włosów? Zobacz poprzednie wpisy na blogu spadlawlosow.pl i obserwuj mnie na instagramie @spadlawlosow.pl, aby zawsze być na bieżąco z tipami, trikami i włosowymi newsami.

Podobne wpisy