|

Pielęgnacja skóry głowy i włosów kręconych

Pielęgnacja skóry głowy i włosów kręconych to trudna rzecz ale zarówno długie kręcone włosy, jak i krótkie kręcone włosy potrafią być naprawdę wymagające, ale za odpowiednią pielęgnację odwdzięczą się pięknym i zdrowym wyglądem, którego pozazdroszczą Ci koleżanki! Jak więc o nie dbać?

Charakterystyka kręconych włosów

Włosy kręcone bywają obciążone u nasady, a suche i puszące się na końcach. Aby wyglądały dobrze, należy zadbać nie tylko o ich stylizację, ale przede wszystkim pielęgnację. Dużą rolę grają tutaj zarówno odpowiednie kosmetyki – najlepiej delikatne i naturalne – jak i poprawne „obchodzenie się” z lokami.

Pielęgnacja kręconych włosów

Włosy kręcone i falowane wymagają delikatnego mycia oraz intensywnego odżywienia. Najważniejsze zasady, dzięki którym zagwarantujesz im piękny wygląd to:

  • mycie w wodzie nie za gorącej, ani nie za zimnej,
  • stosowanie odżywki po każdym myciu,
  • używanie maski 1-2 razy w tygodniu,
  • nakładanie kosmetyków pielęgnacyjnych głównie na długość i końcówki włosów,
  • rozczesywanie włosów na mokro, najlepiej szczotką Olivia Garden Finger Brush wykonaną z włosia dzika lub grzebieniem z szerokim rozstawem zębów.

Przestrzeganie tych zasad to pierwszy krok do zadbanych włosów. Kolejnym jest wybór odpowiednich kosmetyków.

Peeling do skóry głowy i włosów kręconych

Chociaż dziś skupiamy się na kondycji i wyglądzie włosów kręconych, nie należy zapominać o pielęgnacji skóry głowy. Jej podstawą jest peeling, wykonywany co dwa tygodnie, a najlepiej co tydzień.

Peeling oczyszcza skórę głowy z brudu, resztek kosmetyków oraz nadmiaru sebum, jednocześnie wzmacniając cebulki i pozytywnie wpływając na porost włosów. Należy jednak pamiętać o bardzo dokładnym spłukaniu kosmetyku.
Peeling gwarantuje jej oczyszczenie i nawilżenie.

Szampony do skóry głowy i włosów kręconych

Zdarza się, że kręcone włosy są obciążone i przetłuszczone, dlatego warto zapewnić im odpowiednie oczyszczenie. Do tego celu świetnie sprawdzą się szampony oczyszczające, ale jednocześnie pielęgnujące. Takie możesz znaleźć w mojej ofercie sklepu.
Włosy kręcone są z reguły także suche i zniszczone. Warto zapewnić im nawilżenie już od pierwszych etapów pielęgnacji. Kolejnym krokiem będzie umycie głowy szamponem odżywczym przeznaczonym do włosów przesuszonych i odwodnionych, znajdź ten idealny w moim sklepie.

Odżywki do kręconych włosów

Włosy kręcone – suche i wymagające – potrzebują intensywnej pielęgnacji nawilżającej. Odżywki powinno się używać po każdym myciu, nakładając ją przede wszystkim na długość i końcówki włosów.

Maski, olejki i kremy do kręconych włosów

Produkty odpowiedzialne za pielęgnację uzupełniającą powinny znaleźć się w łazience posiadaczek zarówno długich kręconych włosów, jak i krótkich kręconych włosów. Wśród nich można wyróżnić maski o bogatej konsystencji, odżywcze olejki oraz wysoko regenerujące kremy. Ważne aby wszystko dopasować do twoich włosów. W tym celu zapraszam Cię na indywidualną konsultację.

Mgiełki do kręconych włosów

W ramach pełnej pielęgnacji włosów kręconych i falowanych powinno się używać także mgiełki intensywnie nawilżającej. Ułatwia rozczesywanie i zapobiega uszkodzeniom podczas suszenia. Mgiełki używa się zwykle na mokre włosy. Jeśli jednak Twoje loki są ekstremalnie odwodnione, warto nakładać ją dodatkowo także na suche włosy.

Mgiełka odbudowuje, wygładza i naprawia zniszczone włosy, a także chroni je przed czynnikami zewnętrznymi. Pozostawia włosy miękkie i gładkie, zapewniając im zdrowy wygląd. W przypadku włosów kręconych samo mycie i odżywka nie wystarczy. Aby loki były zdrowe, piękne i lśniące, należy wykonywać pielęgnację uzupełniającą oraz domowe SPA.

Po więcej ciekawostek na temat zdrowia włosów zapraszam serdecznie na instagram: spadlawlosow.pl zaobserwuj mnie :)

Podobne wpisy